Nov 15, 2012

DIY :Kingitus

Hei,
kui mul vähegi aega ja jaksu on siis üritan teha alati sellise südant soojendava kingituse. Ning kinkida midagi, mis inimesele tõesti meeldib on nii tore. Kuid tihtilugu on minuga nii, et jätan kõik viimasele minutile, kuid ma üritan end parandada selles osas. Ning see kink oli mul planeeritud pikalt ette :)
Jõulud on tulemas ja kindlasti ka mõned sünnipäevad. Mõtlesin, et äkki keegi saab siit hea idee, mis kinkida lähedastele :)
Üks osa mu kingist oli siis heade soovida/nõuannete purk :) Kogusin mitu kuud ilusaid lauseid ja nõuandeid ning lõpuks siis printisin välja. Muidugi, kui ilus käekiri on siis on kenam ka ise kirjutada. Aga mu käekiri on kohutav :P Ning üllatavalt raske on leida ilusaid lauseid, mis tõesti läheks südamesse :)
Kui panna google otsingusse "Good wish jar" siis leiab väga palju ideid, kuidas purke kaunistada :) Mina tahtsin teha võimalikult lihtsaks, sest tihti lihtsuses peitub võlu.
Neid lauseid otsisin ma google abil ja ka erinevatest raamatutest. Ning miks mitte teha ka mäletuste purgi, kuhu panna erinevatele paberitele kirja mäletused, mis meenuvad selle inimesega, kes selle kingiks saab.
Mina ostsin oma purgi tiimarist, ning õnneks sain täpselt sellise nagu tahtsin. Sest, kui alguses otsima hakkasin seda õiget purki siis ei leidnud ilusat.

Teine pool mu kingist olid minu poolt valmistatud trühvlid :) Minu meelest neid koduseid trühvleid ei anna võrrelda ühegi poest ostetud kommikarbi kommiga. Isegi mulle maitsevad need, kuigi pole suur kommi fänn :) Neid ei ole üldse raske teha. Pigem on tüütu neid pallikesi veeretada, et need enam-vähem ühesuurused tuleksid. Retsepti sain ma siit : vajuta siia :) Kuigi natuke tegin omamoodi. Tumeda šokolaadi asendasin tavalise piimašokolaadiga ning kasutasin 200g toorjuustu. Ning kastsin ka valge šokolaadi sisse mõned trühvlid. Kaunistasin kookoshelveste, mandlilaastudega, lahustuva kohvi ning šokolaadiga. Need pisikesed vormid, kus trühvlid sees on ostsin selverist.
Kohe, kui trühvli kastsin sulatatud šokolaadi sisse panin selle vormi ja pärast ööd külmkapis jäi trühvel selline:

Segu peab sügavkülmas olema siis on lihtsam pallikesi veeretada ning sulatatud šokolaadi sisse kasta :)

Selline kink tuleb südamest ja mulle endale meeldivad ka sellised kingid :) Trühvlid saab ära süüa ja see purk ei ole nii suur, et see kuhugi kodus ette jääks :)

Üks mu sõber tegi oma emale eelmine aasta jõuludeks ka heade mõtete purgi, kuhu ta pani 365 mõtet ja nüüd ta ema iga päev avab ühe neist. Nii armas ning samuti hea idee Teile edasi anda :)

Loodan, et kellegile on sellest postitusest abi ning ehk saab keegi hea kingiidee siit ;)

EstonianBeauty

6 comments:

;) said...

See heade mõtete purgi idee on mul endalgi mõttes olnud juba pikalt ning lauseidki kogusin juba üle 100, kuid asi mõttest kahjuks kaugemale ei jõudnud. Igatahes väga hea idee, mulle väga meeldiks midagi sellist saada :)
Ja need trühvlid - wow. Nii ilusad näevad välja, et oleks justkui poest ostetud :)

EstonianBeauty said...

Ma tänan! :)

Anna Elisabeth said...

NIII ilusad ja armsasti kaunistatud trühvlid! Proovin kindlasti ise ka järele! ;)

Svea said...

Jällegi hea idee jõuludeks, aitähh :))

GeaK. said...

Väga hea kingiidee, olingi just sellega kimpus. :)

http://ankzuaa.blogspot.com/

Anonymous said...

sooviksin teada kust ma leiaksin neid ilusaid lauseid? annaksite mõned leheküljed kust ise leidsite? sõber on saama 18 ja tahaks talle teha ilusa purgikese ja midagi ilusat ka sõnadega kirja panna :) loodan teie abile